Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Geleceğin Meslekleri

28.12.2015

ABD’de yapılan bir araştırma 2016 yılında ön plana çıkacak iş kollarını şu şekilde sıraladı. İşte geleceğin meslekleri.

Diş hekimi asistanlığı

2016’daki tahmini artış: %29.2. Yaşlı nüfusun artması ve diş sağlığının eskiye göre önem kazanması diş hekimliği asistanlığını iyi bir noktaya taşıyacak.

Bilgisayar ve sistem mühendisleri

2016’daki tahmini artış: %28. Bilgisayar ve network ağlarının tüm dünyada artması bu alandaki şirket sayısının artmasını sağlayacak. Bu şirketlerde istihdam edecek çalışanlara her geçen yıl daha da fazla ihtiyaç olacak.

Veri tabanı yöneticileri

2016’daki tahmini artış: %28.6. İş kolları tamamen teknolojiye bağlı hale gelmesiyle bilgisayar destekli vertabanı yaratan kişiler ön plana çıkacak.

Kumar ve Spor kitabı yazarları ve uzmanları

2016’daki tahmini artış: %28. ABD’ de kumarın birçok eyalette serbet hale getirilmesi ve yeni kumarhanelerin açılacak olması sektörün büyümesine neden olacak. Krupiye gibi kumarhane görevlilerine çok miktarda ihtiyaç duyulacak.

Ekolog

2016’daki tahmini artış: %28. Dünya nüfusunun artışı ve çevresel atıkların miktarının yükselmesi çevresel temizliği ön plana çıkarıyor. Bu konuda görev alacak insanlara ihtiyaç duyulacak.

Manikürcü-Pedikürcü

2016’daki tahmini artış: %27.6. Kişisel bakım önemli bir noktaya geldi. Tırnak bakım salonlarının yaygınlaşması manikür ve pedikür yapanlara yeni kapılar açıyor.

Fizyoterapist

2016’daki tahmini artış: %27.1. Dünya genelinde yaşlı ve engelli nüfusun artışı fiziyoterapistlere yeni meslek alanları oluşturacak.

Evlilik ve aile terapistliği

2016’daki tahmini artış: %29.8. Günümüzde daha fazla evlilik boşanma ile sonuçlanırken yaşam stresi daha çok aileyi ve çifti terapistlere yöneltiyor.

Ruh sağlığı ve madde bağımlılığı çalışanları

2016’daki tahmini artış: %29.9. Uyuşturucu madde bağımlılarını doğru yönlendirmek için öemli bir iş kolu. Madde bağımlısı sayısı her geçen gün arttığı için bu meslek kolu önem kazanıyor.

Ruhsal yaşam danışmanlığı

2016’daki tahmini artış: %30. Ruhsal sağlık konusu sigorta şirketlerinin de ilgi alanı haline geldi. Bu danışmanlar psikolog ve psikiyatr fiyatlarından daha ucuz olduğu için herkesin ilgisini çekiyor.

Diş Hijyenistliği

2016’daki tahmini artış: %30.1. Diş hijyenistliği nüfus arttıkça ve dişbakımı önem kazandıkça daha da gelişecek. Diş hijyenistleri dişçileri uyguladığı birçok temizlik uygulamasını gerçekleştiriyor.

Kriminolog

2016’daki tahmini artış: %30.7 (ABD’de) Suç oranları arttıkça suçu anında tespit edecek uzmanlara ihtiyaç var.

Ecza Teknikeriliği

2016’daki tahmini artış: %32. Yaşlı nüfus arttıkça eczacılık teknikerlerine ilgi artacak. Sektörde eczacılardan bu uzmanlara büyük oranda bir sorumluluk akışı olacak.

Fizyoterapi Asistanlığı

2016’daki tahmini artış: %32.4. İlerleyen zamanda engelli sayısının artacağı düşünülüyor. O nedenle terapist asistanlığına ihtiyaç artacak.

Oyun ver kumar araştırmacıları

2016’daki tahmini artış: %33.6. Kumar sektörü büyüyor. Casino ortamı havasındaki oyun alanları önem kazanıyor.

Finans Analistliği

2016’daki tahmini artış: %33.8. Finans sektörünün daha da büyüyecek olması fonlar ve borsa hisselerini bilen analistlere ihtiyacı arttıracak.

Cilt Bakım Uzmanları

2016’daki tahmini artış: %34.3. Estetisyenler, güzellik ön plana çıktığı için günümüzde de önemli meslek adamaları. Sektörün daha da büyüyeceğini düşünürsek cilt bakım uzmanları önemli bir yere gelecek.

Davranış Bozukluğu ve Madde Bağımlılığı Danışmanları

2016’daki tahmini artış: %34.3. Uyuşturucu madde bağımlılarına yönelik gönüllü danışmanlıklar önem kazanacak.

Veterinerlik

2016’daki tahmini artış: %27.6. Evcil hayvan bakıcıları he geçen gün artıyor. Hayvan hastalıklarının detaylı incelenmesi de insan sağlığı kadar önemli.

Sağlık Asistanlığı

2016’daki tahmini artış: %35.4 (ABD’de) Teknolojik gelişmelerle birlikte sağlık sektöründe de büyük değişim yaşanıyor. Sektörün gelişmesi kilnik ve hastane sayısında artış yaratcak. Buralarda görevlendirilecek asistanlar için iş alanları doğacak.

Sahne Makyajı Uzmanları

2016’daki tahmini artış: %39.8 (ABD’de) Alanda çok az insanın görev alıyor olması yeni insanları bu alana yöneltmeye zorluyor.

Kişisel Bütçe Danışmanlığı

2016’daki tahmini artış: %41. Kişilerin ve ailelerin bütçelerini düzenlemek için danışacağı rehberler önem kazanacak.

Bilgisayar Sistem Analistleri

2016’daki tahmini artış: %29 (ABD’de) Bu alandaki büyüme 90’lardaki kadar büyük olmasa da teknoloji altyapısı büyüdükçe sistem analistleri de epeyce önem kazanacak.

Evde Hasta Bakımı Personeli

2016’daki tahmini artış: %48.7 (ABD’de) Hasta sayısının artması ve bakıma muhtaç kişilerin evlerinde bakım hizmeti almak istemeleri hasta bakıcılarını ön plana çıkarıyor.(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.