Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Merenge Kursu, Kurs Fiyatları ve Merenge Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Merenge Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Merenge kursu fiyatları ne kadar?

Merenge kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 260 TL arasında değişmektedir.

Merenge nasıl bir dans türü?

2/4 ölçülü Merenge dansı genellikle Puerto Rico ve Dominik Cumhuriyeti’nin geleneksel dans türlerinden biridir. Ritmik ve müzikal anlamda Merengur Habanera ile ilintili olan merengue figür ve ritim bakımından iki farklı türe ayrılmıştır. Bu türler geleneksel ve kentsel Merenge olarak bilinmektedir. Günümüzde daha çok kentsel Merenge icra edilmektedir. Bu Merenge türü, hareket ve figür bakımından geniş kapsamlı bir koordinasyon gerektirmektedir. Geleneksel Merenge, kökenleri köylülüğe dayanan, deniz kenarlarında gerçekleştirilen bir dans türüdür.

Merenge zor bir dans türü mü?

Bu dans türü, Latin dansları içerisinde öğrenilmesi en kolay danslardan biri olarak bilinmektedir. Genellikle karmaşık figürler, zıplamalar, akrobatik hareketler içermemesi nedeniyle kısa sürede öğrenilebilmektedir. Ritme ayak uyduran ve Merenge kurslarında eğitim alan her çift, bu dansı gerçekleştirebilmektedir.

Merenge ne kadar sürede öğrenebilirim?

Merenge dansını minimum 1 ay ile 2 ay arasında değişen zaman dilimlerinde öğrenebilmektesiniz. Dansın zorlu figürleri bulunmaması nedeniyle bu süre zarfını haftalara sığdırmanız da mümkün.

Çalışma programlarına katılım gerçekleştirmeniz ve kendinizi eğitebileceğiniz alıştırmalara öncelik tanımanız halinde çiftinizle uyumlu bir gösterim sergileyebilirsiniz. Özellikle eğlenceli figürleriyle dikkat çeken bu dansta estetik görünüm ön plandadır.

Neden Merenge?

Küçük ve kalabalık salonlara uygun, oldukça hareketli, öğrenmesi kolay, doğaçlamaya açık bir “eğlence” dansıdır. Salsa da olduğu gibi, kıvrak kalça hareketleri barındırır. Diğer danslardan esinlenen hareketlerden dolayı geniş bir hareket dağarcığına sahiptir.

Merenge dansı nasıl yapılır?

Merenge dansı çiftler halinde veya grupça yapılır. Günümüzde pistlerde genellikle çiftler halinde yapılmaktaysa da, orijinal halinde grupça, bir çember oluşturularak yapılmaktaydı. Hızlı ayak hareketleri ve omuzların silkilme hareketi dansın karakterini oluşturur.

Ayaklar yerden çok kısa bir mesafe (yaklaşık 2 cm. kadar) kaldırılır ve adımlar yerinde sayar gibi atılır. Bir sağ ayak, bir sol ayak hareket eder. Başka hiçbir karmaşık adım biçimi yoktur. Bu yüzden adımı en basit danstır. Bu ayak hareketlerinin sadeliği kol ve vücut figürleriyle süslenerek dans hareketleri zenginleştirilir.

Merenge dans kursu videoları

Merenge Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.