Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Viyola Kursu, Kurs Fiyatları ve Viyola Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Viyola Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Viyola kursu fiyatları ne kadar?

Viyola kursu fiyatları ortalama 250 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 210 ile 360 TL arasında değişmektedir.

Viyola kursunun süresi nedir?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Viyola çalmak zor mu?

Viyola, telli ve perdesiz bir enstrüman olması bakımından eğitim süreçlerinde farklılıklar içerebilmektedir. Bu nedenle viyolaya hâkim olabilmek için öncelikli olarak nota bilmek gereklidir.

Müzikal eğitimin ardından gerçekleşen teknik ve uygulamalı dersler enstrüman kabiliyetinizi güçlendirme sürecine hızlı bir biçimde adapte olabilmenizi sağlayacaktır. Viyola çalmak için el kabiliyetleriniz kadar müziğe ayak uydurabilmeniz için nota bilginizin de önemi büyüktür.

Viyola kursuna kimler katılabilir?

Viyola kursuna katılmak için enstrümana sahip olmak yeterlidir. Kendini geliştirmek isteyen, bu alanda uzmanlaşmayı hedefleyen her müzisyen kurslara adapte olabilmektedir. Eğitim için belirlenen minimum yaş sınırı 8 olarak kabul edilmiştir. 
Hem çocuklar hem yetişkinler viyola kurslarında eğitim görme olanağına sahiptir. Viyola kursu fiyatları farklı yaş gruplarına özgü olarak gerçekleştirilen programlarla size müzik kariyerinize yeni bir başlangıç yapma olanağı sunacaktır.

Viyola kursunun süresi ne?

Viyola kursunda kısa süreli bir eğitimden söz edilememektedir. Bu nedenle çalışma programları olabildiğince uzun ve kapsamlı bir sürece göre hazırlanmaktadır.

Bazı kurslarda eğitim 2 ile 3 sene arasında değişmektedir. Bu sürecinin ardından müzisyenlerin kendilerini geliştirmek için 4 ile 6 sene arasında farklılık gösteren zaman dilimlerinde çalışma programlarına tekrar etmesi ve farklı müzik türlerine yönelmesi gerekmektedir.

Viyola nasıl bir enstrümandır?

Keman ailesinin ikinci ailesi viyola (fr. viole ya da alto, it. viola, ing. viola, alm. bratsche), görünüşte kemandan biraz daha büyüktür. Gövde uzunluğu 41 – 45 cm’dir. Notaları üçüncü çizgi ‘do’ anahtarıyla yazılır. İnce seslerde ‘sol’ anahtarı kullanılır. Yapı olarak kemandan pek farkı bulunmayan viyolanın da dört teli vardır ve tam beşli aralıklarla DO, SOL, RE, LA olarak akort edilir.

Viyola kursu videoları

Viyola Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.