Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Flamenko Gitar Kursu, Kurs Fiyatları ve Flamenko Gitar Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Flamenko Gitar Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Flamenko gitar kursu fiyatları ne kadar?

Flamenko gitar kursu fiyatları ortalama 500 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 300 ile 900 TL arasında değişmektedir.

Flamenko gitar çalmak zor mudur?

Flamenko gitar hem teknik hem uygulamalı bakımdan zor bir enstrüman olarak bilinmektedir. Gitarın zorluklarını ortadan kaldırabilmek için uzun süreli çalışma programlarına dahil olmak, bu süreç içerisinde düzenli olarak parmak alıştırmaları yapmak gerekebilmektedir. Flamenko gitarın öğrenim sürecinin verimli geçebilmesi için kurs programlarını aksatmamak gerekmektedir.

Flamenko gitar nasıl ortaya çıktı?

Müzikal bağlamda zor bir Flamenko gitaristi olan Victor Monje "Serranito", ürkütücü his veren yeni bir teknik ve çok karmaşık bir müzik yarattı. 1960'ların sonunda Paco de Lucia'nın ilk albümü çıktığında, flamenko gitarının devrimi gerçek anlamda başlamış oldu. O dönemde çıkarttığı "Rumba" albümüyle de İspanya'daki ulusal ilgiyi flamenkonun üzerine çekmeyi başardı. Paco de Lucia'nın da beraber çalıştığı "cante"lerin (şarkı) genç dehası Camaron de la Isla, en az O'nun kadar önemliydi. Camaron 1970'lerin en etkili şarkıcısıydı; kendine has, ızdırap ve acı ile haykıran güçlü Arap nameleriyle dolu bir tarzı vardı. Paco ve Camaron bir düzinenin üzerinde albüm çıkardılar ve Flamenko severler için dünyada "yıldız" olarak tabir edilen kişilerden daha fazlası oldular.

Flamenko gitar nasıl çalınır?

Şarkıcıya bir gitarcı eşlik eder. Gürültülü bir eğlence ortamında iki ya da daha fazla gitarcının da olduğu görülür. Gitarcı tabii ki icra edilen şarkı formunun ritmini iyi bilmeli ve şarkının geleneksel melodilerine aşina olmalıdır. Şarkıcıyı desteklemek için cümlelerin sonuna kısa dekorasyonlar ya da cevaplar ekleyebilir. Letralar arasında "faseta" denen melodik çeşitlemeler (geleneksel ya da kendi keşfettiği) çalabilir. Şarkı ile birlikte dansta varsa o zaman gitarcının dansçıyı da desteklemek gibi bir görevi vardır. Bu durumda dansın ritimlerine uygun üslupları da bilmek zorundadır. Böyle bir ortamda gitarcı sololarda yapabildiğinden değil öncelikle dansa ve / veya şarkıya getirebildiğinin en iyisinden dolayı ödüllendirilir.

Flamenko gitar nasıl bir enstrümandır?

Flamenko gitarı ve tekniğini ele alırsak: Enstrümanın kendisi daha çok klasik gitara benzer. Yapısı daha hafif, sesi daha parlaktır ve teller gitarın gövdesine daha yakındır. Ses deliği ve köprü arasındaki bölgeyi "golpe"denen (yüzük parmağının tırnağı ile yapılan hafif vuruşlar) tıklatmalardan koruyan ince bir plastik tabaka vardır. Bu, sese, perküsyona yakın bir vurgu sağlar. Sol el tekniği, klasik tekniğe benzemesine rağmen perdeli pozisyonları bireyselleşmiş parmak pozisyonlarından daha çok tutulur. Sağ el tekniği, klasik teknikten daha fazla olarak birkaç şey daha ister. Bunlar çeşitli rasqueadolar (çeşitli parmaklarla bütün tellere yapılan hızlı ve perküsyon tarzı çarpmalar) ve yukarıda da bahsettiğim golpelerdir. Genel olarak flamenko gitarı daha çok atakla ve daha agresif çalınır.

Flamenko gitar hangi ritimlerle çalınır?

Flamenko eserlerinin çoğunda melodik yürüyüş Frigyen modundadır (örnek 1). Varyasyonların içinde kullanılan süper tonik, genelde bir ‘leading tone’** olarak işlev görür, yani aşağıya doğru mi majör akoruna çözülür (örnek 2).Çok sık kullanılan bir başka gam, Frigyen moddaki mediant’ın artırılmasıyla elde edilir (sol diyez, örnek 3). İslam-Arap bölgelerindeki tipik şarkıların melodik karakteri (örnek 4), birbirini izleyen minör, majör ve arttırılmış ikili aralıklarda duyulabilir.

Flamenko gitar kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Flamenko gitar kursu videoları

Flamenko Gitar Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.