Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Capoeira Kursu, Kurs Fiyatları ve Capoeira Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Capoeira Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Capoeira kursu fiyatları ne kadar?

Capoeira kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Capoeira nasıl bir dans türüdür?

Afro-Brezilya dövüş sanatı olarak bilinen Capoeira bir dans türü olarak Brezilya’daki kölece dönemden günümüze kadar ulaşmıştır. Üstü örtülü ve gizlenmiş bir direniş biçimi olarak bilinen bu dansta figürler belirli bir koreografi çerçevesinde gerçekleştirilir. Kendine özgü müziği ve şarkılarıyla kadınlar ve erkekler tarafından icra edilen Capoeira dansı Brezilya’nın tarihine yönelik kapsamlı bir tasvir niteliği taşımaktadır.

Capoeira tehlikeli bir dans mı?

Her dansta olduğu gibi Capoeira dansında da bazı zorlu figürler bulunmaktadır. Ancak tehlikeli bir dans türü olmasının aksine, insanları savunmaya yönlendiren bir dans türü olarak bilinmektedir. Hareketlerin akrobasi ile bütünleşmiş olması capoeiraya tehlikeli bir nitelik kazandırmamaktadır. Geleneksel kuralları çerçevesinde, istek ve çalışma arzunuza bağlı olarak öğrenebileceğiniz capoeirayı yapacağınız alıştırmalarla da pekiştirebilirsiniz.

Capoeira dansının faydaları nelerdir?

Konsantrasyonunuzu, kararlılığınızı ve azminizi arttıran bu dans denge, ritim, hız ve esneklik gibi temel kavramlar üzerindeki yeteneklerinizi geliştirebilmenize olanak tanımaktadır. Aynı zamanda vücudunuzun dayanıklılığını arttıran dansta atiklik ön plandadır. Capoeira antrenmanında bir saat içerisinde 600 kalori harcamaktasınız.

Capoeira kursunun süresi ne?

Bu dans kendine özgü figürleriyle kapsamlı bir eğitim sürecinden oluşmaktadır. Bazı kurslarda eğitim süreci 20 hafta ile 30 hafta arasında değişebilmektedir. Capoeira kursu fiyatlarına, bu kapsamlı sürecin tüm teknik uygulamalı eğitimleri dâhil edilmektedir. Çalışma programlarının içeriği kurs sürecini belirleyen önemli bir etmendir. Öğrencilerin vücut yapısı, ritim duygusu, dans yatkınlığı gibi kriterler de sürecin hızlanmasına katkı sağlayabilmektedir.

Capoeira nedir?

Capoeira dünyada estetik yönü en güçlü olan spor türlerinden biri olarak kabul edilir. Günümüzden 500 yıl önce Brezilya’ya getirilen Afrikalı köleler tarafından bir savaş sanatı olarak yaratılmıştı Güzelliği ve gücü, zihin dengesini, fiziksel dayanıklılığı ve kendini savunmayı geliştiren, dahası tüm bunları bir araya getiren benzersiz bir sanat olan Capoeira, her yasta insan tarafından yapılabilir savaş sanatının ötesinde gelenek ve tarihle dolu sosyal bir olgudur.

Capoeira Afrika – Brezilya kökenli bir savunma ve saldırı sanatıdır müzik esliğinde yapılmasının yanında akrobasi ve dansa benzer hareketler de içermesi ile ayırt edilir. Capoeira maçı Roda denilen oyuncular tarafından oluşturulmuş bir çember içinde yapılır. Diğer savunma sanatlarından en büyük farkı Capoeira’nın müzik eşliğinde yapılması ve müsabakalar yerine rakibin fiziksel olarak zarar görmeyeceği oyunlar oynanmasıdır. 

Capoeira dansı vücudumu geliştirir mi?

Bedenin ve ruhun belirli bir disiplin dâhilinde harekete geçmesi esasına dayanan kurs, vücudun çalışma işlevi göstermeyen kaslarını da fiziksel olarak güçlendirmektedir. Çeşitli teknik ve uygulamalar sayesinde esnek bir vücut tipine sahip olabilmenizi sağlayan dans aynı zamanda savunma görevi üstlenmektedir. 

Kol ve bacağın elastiki yapısını destekleyen, kondisyon artışına imkan tanıyan ve bedeninizi dansla birleştiren Capoeira, çevik ve güçlü bir yapıya sahip olabilmenize zemin hazırlamaktadır. Zayıflamak için de tercih edilebilen bu dans türü, kendinizi savunabilmene olanağı sunmaktadır.

Capoeira dansını ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Capoeira, uzun süreli çalışma tekniklerini kapsaması nedeniyle kurslar tarafından verilen hizmetlerin kişisel gayretlerle orantılı olduğu uygulamalar üzerine kuruludur. Uzmanlar, dansı öğrenebilmenin en az 25-30 haftalık süreçleri kapsadığı üzerinde durmaktadır.

Bu süreci hızlandıracak uygulamalar, kişisel gelişim düzeyinizle de ilişkilidir. Zorlu tekniklerin alıştırma yapılarak pekiştirilmesi, kurs sürecini olumlu hale getirecektir.

Capoeira kursu videoları

Capoeira Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.