Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Gitar Kursu, Kurs Fiyatları ve Gitar Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Gitar kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?

Gitar kursu fiyatları ortalama 260 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 170 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Gitar kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Gitar nasıl bir enstrümandır?

Gitar, parmakla ya da penayla çalınan esasen sekiz şekline benzeyen yanları iki tarafı oyuk üzerinde ses perdeleri olan uzun saplı ve telli bir çalgı. Gitarlar genelde altı tellidir ve değişik ağaç türlerinden yapılırlar. Üç bas teli ipek üzerine metal sarma, diğer üç teli naylondur. Tellerin harekete geçirilmesi ile bu gövdenin içinde hapsolan hava titreştirilmiş olur ve gövdesindeki delikten dışarıya ses olarak geri döner. Klasik batı müziği gitar tekniğinde gitar, tırnaklar ile çalınır. Tırnakların çeşitli açılarla törpülenmesi ve Çeşitli sağ el pozisyonları ile çıkan ses tonu kontrol edilebilir.

Gitar kursuna kimler katılabilir?

Gitar kursunda hem çocuklar hem ebeveynler için farklı sınıflar ve eğitim metotları bulunmaktadır. Bu eğitim metotları gereğince kursa 6 yaşından itibaren tüm çocuklar katılabilmektedir. Enstrümanı erken yaşta öğrenen katılımcılar ileri süreçlerde kendilerini daha hızlı bir biçimde geliştirebilmekte, gitarda profesyonelleşme düzeyine ulaşmaktadır.

Gitar kursunda neler öğreneceğim?

Gitar kursunda alacağınız eğitim teorik ve uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Bu çalışmalar gereğince kendinizi geliştirebileceğiniz gibi, ritim veya solo gitarda uzmanlaşma sürecine de adım atabilirsiniz.

Başlangıç aşamasında enstrümanın tanıtılması, tutuş teknikleri, parmak egzersizleri, ritim ve arpej çalışmaları gibi eğitimlerin bulunduğu gitar kursunda ilerleyen süreçlerde klasik parçaların ve günümüzden ezgileri çalabilme seviyesine ulaşmış olacaksınız. 

Gitar kursunda alacağınız eğitimle pek çok müzik grubunun bünyesine dahil olabileceğiniz gibi üniversitelerin müzik bölümlerinde de eğitim görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Gitar kursunu tamamlayan katılımcılar eğitmenlerinin hazırladığı çalışma programlarını uygulamaları halinde kendilerini geliştirebilmektedir.

Gitar zor bir enstrüman mı?

Gitar, genellikle çocukluk döneminde başlayan bir hevesle öğrenilen enstrümanlar arasında yer almaktadır. Tıpkı piyanoda olduğu gibi gitarı da notalarına göre çalabileceğiniz gibi enstrümanın zorluklarını ortadan kaldırmak için düzenli çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle gitar kursunun gerekliliklerini başarıyla yerine getirecek, yapacağınız alıştırmalarla enstrüman hakimiyetinizi güçlendirebileceksiniz.

Gitar kursu videoları

Gitar Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.