Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Swing Kursu, Kurs Fiyatları ve Swing Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Swing Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Swing dans kursu fiyatları nedir?

Swing kursu fiyatları ortalama 210 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 160 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Swing nedir?

1930′lu yıllarda ortaya çıkan bir caz akımı 20. yüzyılın ise en popüler caz hareketlerinden biridir. 1920′li yılların sonlarına doğru gelişmeye başlamış ve 40′ların ortalarına kadar da etkisini sürdürmüştür. Bu dönem müzisyenleri müziklerine rahatlık hissi ve çok sıkı olmayan bir ritim anlayışı katmış, sekizlik nota kalıbını kullanmışlardır.

Swing dansı nasıl yapılır?

Swing dansında temel bir adım vardır. Dört ölçülü bu adımlamada 1 ve 2 yavaş; 3 ve 4 ise hızlıdır; yani tempo “yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklindedir. 1 ve 2 de bedenler birbirine daha yakındır. 3 ve 4 te ise daha hızlı ve çiftler birbirinden biraz uzaklaşırlar. Temel adımlama partnerlerin birbirine çok yakın olmasını gerektirdiğinden bu adımlamanın çiftlerin ayrılmasını gerektirecek şekilde icra edilmesi de söz konusu olabilmektedir. Bu durumda, ilk 2 adım standart adımlamada olduğu üzere yapılırken 3 ve 4 adımlar arkaya açılmak sureti ile yapılır. Temel adımlamadan sonra en önemli detaylar dönüşlerdir. Koltuk altı dönüşü denen erkeğin yönlendirmesi ile kadının kolunun altından dönerek açılması en belirgin dönüştür.

Swing dansını ne kadar sürede öğrenebilirim?

Swing dansı gibi dalları grup dersi olarak veren kurslar da mevcuttur. Ancak daha çok özel dersler ya da kapalı gruplar şeklinde ilerler. Kişiye, ayrılan süreye, eğitmene göre değişen kriterlerde 4-5 ay arası iyi birer dansçı olabilirsiniz. Swing kursları eğlenceli ortamı sizleri çok kısa zamanda içine alacak. Bambaşka bir dünyada olduğunuzu fark edeceksiniz.

Swing kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 1,5 saattir. 1 kurs 7 hafta ile 9 hafta arasında değişen bir sürede tamamlanır. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Swing dans kursu videoları

Swing Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.