Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Tambur Kursu, Kurs Fiyatları ve Tambur Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Tambur Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Tambur kursu fiyatları ne kadar?

Tambur kursu fiyatları ortalama 260 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 210 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Tambur kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi 1,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Tambur zor bir enstrüman mı?

Tambur öğrenmek için kursların sizler için hazırladığı çalışma programlarına dahil olmanız yeterli olacaktır. Geçmişten günümüzde gelen naif ses tonuyla müzisyenleri aynı platformda tambur kursu ile kendinizi geliştirmeniz kolaylaşacaktır.

Tambur çalan kişinin enstrümanın uzunluğundan dolayı kollarını geliştirmesi gerekmektedir. Özellikle tempo bakımından hızlı parçalarda tambur çalmanın zorlukları ön plana çıkabilmektedir.
Tamburun sapına hâkim olabilen, eğitmenlerinin hazırladığı çalışma programlarını düzenli olarak takip eden ve kendini geliştirmeyi hedefleyen her kursiyer enstrümanı öğrenme sürecine dahil olabilmektedir.

Tambur kursunun yaş sınırı nedir?

Kursa katılmak için belirlenen bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte genellikle çocukluk döneminde tamburun tercih edilme olasılığı oldukça düşük bir enstrüman olarak bilinmektedir. Uzunluğu bakımından belirli vücut ölçülerine sahip olmayı gerektiren çalgının kurs sürecinde alacağınız eğitimle kendine has zorluklarını ortadan kaldırmanız da mümkün olabilmektedir.

Nasıl bir tambur almalıyım?

Tambur seçiminde enstrümanın uzun süre kullanılabilmesi, müzisyenlerin yeteneklerini ön plana çıkarabilmesi için kaliteli modelleri tercih etmek gerekmektedir. Tekne kısmında tercih edilen ağaç türü tamburun ömrünün de bir göstergesi olarak bilinmektedir. 
Vücut yapısına en uygun tamburun seçilmesinin önemi kadar mızrap yapısının da önemi büyüktür. Bu nedenle hem tambur hem mızrap seçiminde bu alanda kendini kanıtlamış müzisyenlere danışmak veya kurs eğitmenlerinden yardım almak gereklidir.

Tambur nasıl bir çalgıdır?

Osmanlı müziğinin en gözde telli ve mızraplı çalgılarından biri, belki de en önemlisidir. Çok eski bir tarihi olan “Tambur” için “Kopuz ”un geliştirilmiş biçimi olduğu yönünde görüşler olduğu gibi ilk biçiminin antik dönemlere kadar uzandığı yönünde görüşler de vardır. Yine bir başka görüş, “Tambur ”un, bağlama ailesinin ilk halinin gelişimi ve değişimi ile oluştuğu yönündedir.

Tambur kursu videoları

Tambur Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.