Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Disco (Club) Kursu, Kurs Fiyatları ve Disco (Club) Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Disco (Club) Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Disco dans kursu fiyatları ne kadardır?

Disco dans kursu fiyatları ortalama 160 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 110 ile 310 TL arasında değişmektedir.

Disko nasıl bir dans türüdür?

Elektronik alt yapısı ve zengin enstrümanları ile günümüzde club ve diskoteklerde icra edilen disko dansı tekno ve punk gibi türlerle 80’li yıllarda yaygınlaşmıştır. Ritmik bakımdan farklılıklar içeren ve kendine özgü dans figürleri bulunan disco dansın gruplar halinde yapılabileceği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilmektedir. 

Genellikle hobi amacıyla öğrenilen dansın eğlendirici özelliği, herkesin içini kıpır kıpır eden ezgileriyle birleştirilmiş, ritmin akıcılığı figürlerin canlılığında hayat bulmuştur.

Disco dansını yapabilmek için belirgin yaş farklılıkları göze çarpmamaktadır. Her yaştan insanın yapabileceği dans türlerinden olması nedeniyle tercih edilme alanları oldukça geniştir. Disco dans kursu, gideceğiniz eğlence yerlerinde ihtiyaç duyacağınız bir özelliğe sahip olması bakımından öğrenilmesi gereken figürleri kapsamaktadır.

Disko dansı kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak arasında değişiklik gösterir.

Disco dans kursunda neler öğrenebilirim?

Disco dans kursunun amacı müziğe eşlik edebilmenizi ve bu esnada dansı hareketlerine uygun olarak gerçekleştirebilmenizi sağlamaktır. Disco dansı süresince ritme ayak uydurabilmek ve parçaların ruhunu ortaya koyabilmek için detaylı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. 
Solo ve grup dansının incelikleri, el, omuz ve ayak egzersizleri, duruş pozisyonları, ritme göre dans edebilme gibi süreçleri kapsayan bu çalışmalar kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Disco dansı kursunun bir diğer amacı da kilo vermektir. Vücut fazlalıklarını ortadan kaldırarak bel ve basen bölgesinde oluşan yağlanmaları engelleyen dansta elektrogitar, klavye ve gitar gibi müzik aletleri kullanılabilmektedir. 
Hem dans hem müzik türü olarak bilinen disko dansı estetik bir görünüm sergilemenize imkân tanımaktadır. Teknik bilgilerin uygulamalı alıştırmalarla pekiştirildiği kurs süresince öğreneceklerinizi tekrar etmeniz gerekmektedir. Bu sayede disco dansına adapte olma sürenizi kısaltabileceğiniz gibi, özgüven ve kararlılık ile figürlerinizi dans pistinde sergileme imkânına sahip olabilirsiniz.

Disco dans kursu videoları

Disco (Club) Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.