Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Bas Gitar Kursu, Kurs Fiyatları ve Bas Gitar Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

1 şehirde, 1 ilçede Bas Gitar kursu veren toplam 1 kurs merkezi bulundu.

Basgitar kursu fiyatları nelerdir?

Basgitar kursu fiyatları ortalama 250 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 230 ile 270 TL arasında değişmektedir.

Basgitar hangi müzik türlerinden kullanılır?

Basgitar, genellikle pop, caz, funk ve Rock müziğinde kullanılan, çoğunlukla dört telli olan ve kalın ses veren telli çalgı. İlk olarak Fender tarafından 1950li yılların başlarında üretilmiştir.

Basgitar nasıl bir müzik aletidir?

Elektrogitarın bölümleri gibidir fakat genellikle özel yapım olmadıkça sap kısmı elektrogitarlara göre daha kalın olur. Ve köprü kısmı da genelde sabit türdedir.

Basgitar alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Düşünülen bütçe, çalınması düşünülen süre ve çalınması düşünülen müzik tarzına göre herhangi bir amfi ile çalındığında alınması istenilen sound olarak genelleyebilir. Eğer müziğe yeni başlıyorsak kulak rahatsız etmeyen bir bas gitar tonu bizi bir süre tatmin edecektir. Bu tonu elde etmek için alacağımız basgitar hem bütçemizi sarsmayacak hem de ileride müzik hayatımıza devam etmek istemezsek “bu kadar pahalı bir basgitar almasaydım” dedirtmeyecektir.

Basgitarların bakım ve onarımı nasıl yapılır?

ilk ve en basit söylenebilecek şey, kuru ve yumuşak bir bez yada mendille tüm ahşabın ve akşamların sık sık (haftada bir) silinmesidir. Metal aksamlar, üzerine spreyle sıkılmış ince yağ bulunan bezlerde silinebilir. Özellikle tel altları, gövde kısmında zamanla aşırı tozlanma ve kirlilik yaratır. Bunun haricinde tellerinde haftada bir silinmesi gerekmektedir. Ayrıca tellere vuruş sertliği ve çalışma sıklığına bağlı olaraktan belli periyotlarla tellerin değiştirilmesi ve yine belli periyotlarla perdeleri ayıran demirlerin(fret) bir yapımcı tarafından törpülenmesi veya gerekiyorsa değiştirilmesi gerekir.

Basgitar kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Basgitar çalmak elektrogitara göre zor mudur?

Açıkçası her enstrümanın kendine göre zorluğu vardır. Yani elektro ile bas farklı gitarlardır. Ama şunu söyleyebilirim, elektrogitarım da var. Basgitarın daha kolay olduğunu düşünüyorum. Hemen ekleyeyim, böyle düşünmemin sebebi basgitara daha çok ağırlık vermiş olmam.

Basgitar çalmak elektrogitara göre zor mudur?

Açıkçası her enstrümanın kendine göre zorluğu vardır. Yani elektro ile bas farklı gitarlardır. Fakat bas gitarın daha kolay olduğunu düşünen büyük bir kitle vardır.

Basgitar kursu videoları

Bas Gitar Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.