Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Makyaj Kursu, Kurs Fiyatları ve Makyaj Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Makyaj Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Makyaj kursu fiyatları ne kadar?

Makyaj kursu fiyatları ortalama 1100 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre 900 ile 1600 TL arasında değişmektedir.

Makyaj kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi haftada 2,5 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir.

Makyaj kursuna gidenler ne öğreniyor?

Her kadın kendi bilgilerine ve dış görünümüne dayanarak güzel bir makyaj yapabilir. Makyajın ne kadar iyi olduğu ve yenilikleri ne kadar yakından takip edebildiği ise farklı bir konudur. İşte bu farklılığı keşfetmek isteyen kursiyerlere eğitim olanakları sunan makyaj kursunda çalışmalar birebir dersler ve grup eğitimleri şeklinde gerçekleşir.

Başlangıç derslerinde makyaj malzemeleri, yüz tipine göre doğru makyaj teknikleri, makyajın tarihçesi gibi teorik eğitimler alacaksınız. İlerleyen çalışmalar günlük makyaj ve özel günlerde yapılacak makyaj uygulamaları şeklinde gerçekleşecektir. Düğün makyajından gece makyajına, kıyafete göre makyaj çeşitlerinden iş makyajına kadar bu alanda kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmenize olanak tanıyan makyaj kursu güzelliğinizi ön plana çıkaracaktır.

Makyaj kursunun süresi ne?

Makyaj kursunda verilen eğitimin süresi 2 ay ile 3 ay arasında değişir. Bu süreçte eğitim programınızın uzunluğu ve kursa gösterdiğiniz devam yüzdesi de etkili olmaktadır. Makyaj yapmak ve makyajı da bir sanat olarak kabul eden her kursiyer bu çalışmalarına dâhil olarak kurs sürecini eğlenceli hale getirebilmektedir.

Makyaj kursunun sağladığı iş olanakları neler?

Bu kursu tamamladığınızda özellikle televizyon dünyasının pek çok alanında çalışabilecek, film setlerinin perde arkasında nelerin yaşandığı fark edebileceksiniz. En ünlü dizi yıldızlarına yapılan bir makyajın ne denli iyi olduğunu ölçüp tartabilme farkındalığını yaşayacağınız makyaj kursu ile kozmetik stantlarında, kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde de çalışabilme fırsatı yakalayacaksınız.

Makyaj kursunda nasıl bir eğitim veriliyor?

Makyaj dersleri maksimum 6 kişilik sınıflarda 2 veya 3 saat arasında değişen eğitim sürelerinde birebir ve grup çalışmaları olarak gerçekleştirilir. Eğitimler hem uygulamalı hem teorik tabanlıdır. Kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilir ve bu sertifikaya sahip olan katılımcılar kendi iş yerlerini açabilecekleri gibi en iyi güzellik merkezlerinde de çalışabilmektedir.

Makyaj kursu videoları

Makyaj Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.