Hemen Formu Doldurup Gönderin İstediğiniz Kursu Veren Firmalar Size Uygun Tekliflerini Sunsunlar.

Profesyonel Makyaj Kursu, Kurs Fiyatları ve Profesyonel Makyaj Kursları Hakkında Merak Ettikleriniz

Profesyonel Makyaj Kursu Bulamadık.
Formu Doldurun En Kısa Sürede Size En Yakın Kursu Bildirelim

Profesyonel makyaj kursu fiyatları ne kadar?

Profesyonel makyaj kursu fiyatları ortalama 1300 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs günlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir.

Profesyonel makyaj kursu kaç saat sürer?

Ortalama ders süresi 45 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak 200 ile 360 saat arasında değişiklik gösterir.

Profesyonel makyaj kursu nedir?

Profesyonel makyaj bir uzmanlıktır. Bu işin eğitimini almış kişiler profesyonel makyaj yapabilmektedir. Profesyonel makyaj sahne makyajını kapsayan bir daldır. Ancak yoğunluk olarak gece makyajları veya tanıtım amaçlı kullanılır. Bu işi yapan stüdyolar veya mağazalar vardır. Kişilere makyajla ilgili bilinmesi gerekenleri ve kendi yüzleriyle ilgili makyajın püf noktalarını da veren mağazalar veya stüdyoların asıl amacı tanıtımlarını yaparak ürünlerini satmaktır.

Profesyonel makyajda eğitimli kişiler makyaj yaptıkları kişinin yüz hatlarını iyi anlar ve dikkatin nereye çekilip uzaklaştırılacağını tespit ederek makyaj yaparlar. Makyajda kişinin cilt rengi, saç rengi ve göz rengi önemlidir. Hatta bazı durumlarda giyilecek elbisenin rengi de önem kazanmaktadır.

Profesyonel makyaj, makyaj hilelerini en iyi bilen ve uygulayan daldır.

Profesyonel makyaj nasıl yapılır?

Makyajda açık renkler ışık vermek ve yansıtmak için koyu renkler ise gölgeleri oluşturmak için kullanılır. Açık renklerle belirgin olması istenen yerler öne çıkarılır, koyu renklerle istenmeyen yerler saklanır. Tabi bu renkler ve tonları birbirine geçişli olarak kullanmak gerekir. Makyajda keskin çizgiler olmamalıdır. Renkler olduğu gibi değil karıştırılarak kullanılır ve farklı tonlar elde edilir. Profesyonel makyajda belli katı kurallar olamaz. İnsan yüzleri birbirinden çok farklı özelliklerdedir. Bu nedenle tek tip kurallar makyajda uygulanamaz. Her kişinin rengine ve yüz hatlarına göre makyaj çizgileri ve renkleri oluşturulur. Ancak ışık gölge oyunlarıyla elde edilen belli kurallara dayalı hileler vardır.

Profesyonel makyaj, renkleri ve ışık gölgeyi kullanmayı bilmeyi gerektiren bir daldır. Belli sabit kuralları olmadığı için görsel yeteneği olan kişilerce uygulanırsa çok başarılı uygulamalar ortaya çıkar. Renklerin birbiriyle uyumu, karıştırıldığında ortaya çıkacak tonlar hakkında bilgili olmak gerekir. Bir yüzde hangi bölgeyi ön planla çıkartıp hangi bölgenin gizleneceği konusunda karar verip uygulamak deneyim gerektiren bir iştir.

Profesyonel makyaj kursunu tamamladıktan sonra nerelerde iş imkanı bulabileceğim?

Günümüzde profesyonel makyaj eğitimli kişilerce uygulanan bir daldır. İnsanlar genelde özel günlerinde bu makyajı uygulatırlar. Düğünlerde, davetlerde kadınların özellikle uygulattığı bir makyajdır. Bunların yanı sıra film çekimlerinde, dizi setlerinde, televizyon kanallarında mutlaka profesyonel makyaj yapan, bilen kişi bulunur. Bulunulan ortama ve döneme, kişinin yüz hatlarına göre makyaj yapar.

Profesyonel makyaj kursu videoları

Profesyonel Makyaj Kursu Hakkında Yorum Bırakın

Yorum Yaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


(850) 333 19 77
(530) 304 98 98
[email protected]

Kurslarımızdan Haberdar Olmak İçin Mail Adresinizi Gönderiniz.

 
 
2015 © Egitimbizde.com - Tüm Hakları Saklıdır.